Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Producenci
Rodzaje dysz gazowych
Rodzaje dysz gazowych

Dysze gazowe różnią się między sobą kształtem, rozmiarem i zastosowaniem.

Kształt dysz gazowych

Kształt dysz gazowych może być różny w zależności od konstrukcji urządzenia. O ile dysze w płytach, kuchniach wolnostojących czy kuchenkach turystycznych są podobne, o tyle dysze gazowe w palnikach dekarskich czy kotłach gazowych mogą mieć zupełnie inny kształt.

Rozmiar dysz gazowych

Opisując rozmiar dysz gazowych najważniejszy jest rozmiar gwintu. Nowa dysza gazowa musi się wkręcić w to samo miejsce zatem musi mieć identyczny gwint. W naszej ofercie występują dysze z gwintami:

Rozmiar otworu

Czyli średnica otworu przez który wydobywa się gaz do palnika. Zasadniczo mniejsze średnice występują przy zasilaniu gazem propan-butan, a większe otwory przy zasilaniu gazem z sieci. Nie ma jednak granicy np. dysza o średnicy otworu 0,70 może odpowiadać małemu palnikowi przy gazie z sieci i jednocześnie może być stosowana jako dysza dużego palnika przy zasilaniu gazem z butli.

Dysze gazowe o najmniejszych, precyzyjnych średnicach np. dysza 0,17 używane są w palnikach lutowniczych. Dysze z większymi otworami np. dysza 1,60 w taboretach gazowych.

Zastosowanie

Zastosowanie, czyli przeznaczenie do konkretnego rodzaju gazu. W naszej ofercie posiadamy dysze do gazu propan-butan oraz do gazu ziemnego.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl